Cacao Hunters

Cacao Hunters lager sjokolade av unike regionale kakaovarianter fra Colombia.

Om Cacao Hunters

Selskapet ble startet tidlig på 2010-tallet i Popayán av Carlos Ignacio Velasco, som har bakgrunn fra kaffebransjen, og den japanske sjokolademakeren Mayumi Ogata. Det japanske preget ser man igjen i innpakningene.

Målet er å bevare sjeldne kakaotyper fra avsidesliggende områder, blant annet Sierra Nevada, Tumaco og Arauca, ved å gjøre dem kjent internasjonalt og skape verdi for bøndene, slik at de fortsetter å dyrke dem. Selskapet samarbeider med over 1 500 kakaodyrkende familier.

I august 2020 åpnet Cacao Hunters sin første butikk på Tokyo stasjon, og i 2025 kom sjokoladene i salg i USA. Vi tok inn sjokoladene første gang i 2017, og igjen i 2021.

Fakta om Cacao Hunters

  • Land Colombia
  • Sted Popayán
  • Kjent for regionale kakaovarianter fra Colombia
  • Nettside cacaohunters.com
  • Sist kontrollert oktober 2026

Sjokolader vi har smakt

Et utvalg av sjokoladene fra Cacao Hunters som vi hadde i nettbutikken mellom 2017 og 2021, med beskrivelsene vi skrev den gangen. Utvalget og oppskriftene kan ha endret seg siden.

Cacao Hunters Tumaco 70%

Cacao Hunters Tumaco 70%

Cacao Hunters Tumaco 70% er en sjokolade fra det spesielt spennende merket Cacao Hunters som henter kakao fra en rekke unike plantasjer i den Colombianske regnskogen.

Cacao Hunters Boyaca 69%

Cacao Hunters Boyaca 69%

Cacao Hunters Boyaca 69% er en sjokolade fra det spesielt spennende merket Cacao Hunters som henter kakao fra en rekke unike plantasjer i den Colombianske regnskogen.

Cacao Hunters Arauca 70%

Cacao Hunters Arauca 70%

Cacao Hunters Arauca 70% er en sjokolade fra det spesielt spennende merket Cacao Hunters som henter kakao fra en rekke unike plantasjer i den Colombianske regnskogen.

Cacao Hunters Sierra Nevada 64%

Cacao Hunters Sierra Nevada 64%

Cacao Hunters Sierra Nevada 64% er en sjokolade fra det spesielt spennende merket Cacao Hunters som henter kakao fra en rekke unike plantasjer i den Colombianske regnskogen.

Cacao Hunters Tumaco 82%

Cacao Hunters Tumaco 82%

Cacao Hunters Tumaco 82% er en ekstra mørk sjokolade fra det spesielt spennende merket Cacao Hunters som henter kakao fra en rekke unike plantasjer i den Colombianske regnskogen.

Cacao Hunters Tumaco Leche 53%

Cacao Hunters Tumaco Leche 53%

Cacao Hunters Tumaco Leche 53% er en mørk melkesjokolade fra det spesielt spennende merket Cacao Hunters som henter kakao fra en rekke unike plantasjer i den Colombianske regnskogen.

Sjokolade til arrangementer og firmagaver

Vi hjelper bedrifter med kvalitetssjokolade til arrangementer, kundegaver og større bestillinger, og vi holder kurs i sjokoladesmaking over hele Norge og digitalt.

Se alle sjokolademerker